Přípravy k odjezdu
...aneb cestovní horečka stoupá a odjezd již buší na dveře
Odesláno: 23.08.2007, 12:37:12 | Napsal(a): Petr | Místo: Praha

Naše expediční trička pro letošní rok

Rok s rokem se sešel a my se opět připravujeme na cestu. Tentokrát se počet účastníků rapidně smrskl na pouhý dva. Mě a Anču. Z loňského složení tak odpadla Adéla, která zvolila lákavější cestu do Indie, na které touto dobou právě je, Katka, která nemohla odjet na tak dlouho z důvodu časových, finančních a i školních a Bára, která tak nějak nedává o sobě příliš vědět obecně. To že pojedeme i letos do Turecka se rozhodlo na poslední chvíli, a tak přípravy jsou tentokrát mnohem hektičtější než loni. Moc toho naplánovanýho nemáme, uvidíme jak se všechno vyvrbí. Jistý je tak jen termín odjezdu a příjezdu. Odjíždíme v sobotu 25.8.2007 a návrat je v neděli 16.9.2007. V plánu máme, jak již název celé akce napovídá, průzkum jihovýchodního a také jižního Turecka. Co všechno stihneme se uvidí až na místě. Teď finišujeme přípravy na cestu. Naštěstí je spousta věcí, které letos zařizovat nemusíme, zejména očkování, což je nejen příjemná časová úspora (s očkováním se musí začít včas, neboť jsou mezi jednotlivými dávkami nutné dlouhé mezery), ale i finanční, neboť loni nás celá procedura žloutenky typu A,B a tyfu + mezinárodní očkovací průkaz, vyšla na 5390 Kč/os.

Co se týče dopravy, jedeme opět autobusem přes Sofii a tentokrát jsme zvolili společnost Eurotours se kterou jsme loni absolvovali cestu zpět a která nám letos nabídla mnohem lepší podmínky než konkurenční Katev (jiná společnost vás do Bulharska nedopraví, takže výběr je relativně jednoduchý). Jelikož naše cesta je po druhé v životě pevně časově omezena, zvolili jsme kombinaci zpáteční jízdenky do Sofiie a k tomu lístek Sofia - Istanbul což nás celé vyšlo se slevou na ISICa na 2600 Kč/os. Zpáteční cestu z Istanbulu do Sofie si pozděi uhradíme sami, neboť ještě přesně nevíme jak pojedeme. V Eurotoursu nám také nabídli, že si můžeme vybrat zde pojedeme s dopravcem GROUP Company, nebo s Touringem, protože oba dva autobusy v sobotu jezdí. Jelikož s Groupem jsme jeli loni, rozhlodli jsme se pro Touring, kór když nám paní u přepážky řekla, že mají modernější autobus. Inu, uvidíme. Odjezd je tedy tentokrát v 9:30, ale údajně se často stáva, že autobus dojede ten předchozí, který vyráží v 8:30. Je to prý kvůli tomu, že Group Company zajíždí do Budapešti. Pro úplnost jen dodávám, že v Katevu nám nabízeli za stejnou kombinaci jízdenek cenu kolem 5700 Kč.

Dále jsme museli opět vyměnit nějaké ty peníze. Ačkoliv je v Turecku možnost platit kartou téměř všude, člověk nikdy neví, krom toho se chystáme na jihovýchod, kde to může být jinak, než ve zbytku Turecka. Proto jsme opět, jako před každou cestou zašli do směnárny Camfexgroup, kterou najdete ve Vladislavově ulici 16. Zde nás nikdy nezklamali, vždycky jsme měnili peníze za nejvýhodnější kurz široko daleko. Tentokrát byl kurz 27.87 Kč za jedno Euro.

Pojištění máme zařízený již delší dobu, neboť jsme ho k ISICu zřizovali již před naší krátkou cestou do Roháčů, a jelikož je na 30-ti denní pobyt, tak se do něj letos vejdeme bez doplácení. Dále jsme už jen dokoupili nějaké filtry k foťáku, který jsme si museli v zimě nově pořídit po té, co loni naše drahá milovaná Minolta ukončila putování Tureckem hned třetí den, když se rozflákala o dlažbu před jednou z istanbulských mešit. Snad letos náš nový CANON S3 IS vydží podstatně déle:-).

Teď již jen zbývá nakoupit nějaké ty potraviny, ale nehodláme to letos přehánět. V Turecku možnosti nákupu jsou a tak je zbytečný tahat všechno již z Prahy na svých bedrech. Akorát nějaké ty instatní těstoviny koupíme, protože ty se na místě shání hůř a vycházejí podstatně dráž. Tak nám držte palce ať nic nezpomeneme a již za dva dny nás čeká dlouhá cesta do Istanbulu. Ale o tom vás budeme informovat zase příště.


Přílohy:

K tomuto článku nebyla přiložena žádná příloha


Tento článek byl celkem zobrazen: 3522x.
Počet komentářů: 4   vypsat vše | napsat nový
K prohlížení těchto stránek je doporučeno použít inteligentní prohlížeče, tedy Firefox, Mozzilu, či Operu
© 2007 glumik | optimalizováno pro rozlišení 800x600 a vyšší | stránky respektují standard css2 | Naposledy aktualizováno: 23.08.07 00:18:16