Turecký minaret Na tomto místě jsem původně měl říkat, že se letos chystáme úplně někam jinam. Ve hře byla Ukrajina, Albánie, Maroko, ale úplně původně třeba i Indie. Bohužel tento rok byl plný zvratů a nakonec jsme do poslední chvíle nevěděli, zda se vůbec někam vydáme. Teprve za pět minut dvanáct bylo rozhodnuto, že dovolenou získáme, a jelikož již nebylo mnoho času na nějaké vymýšlení, rozhodli jsme se, že zopakujeme loňskou úspěšnou akci (více zde) a do Turecka se vrátíme. Jelikož jsme oproti loňsku však limitovaní délkou dovolené, pojedeme pouze na 23 dní. Také to znamená, že už nemůžeme Turecko křižovat křížem krážem, ale jako cíl si musíme zvolit konkrétnější oblast. A tou oblastí je jihovýchodní a jižní Turecko. Loni jsme tuto oblast téměř vynechali, a tak to letos chceme napravit. Přesnou podobu trasy zatím nevíme a budeme jí přizpůsobovat až na místě. Každopádně bychom tentokrát neradi minuli zejména Nemrut Dagi se svými sochami bohů a hrobkou krále Antiocha. Dále máme v plánu město Sanliurfa s Abrahámovou jeskyní a možná uvidíme i Atatürkovu přehradu, která patří mezi ty největší na světě. Cestu ze Sanliurfy hodláme postupně stáčet na západ a podél pobřeží Středozemního moře dojet až do Alanye, případně Antalye. Odsud nás již bude čekat přesun do Istanbulu na autobus zpátky do Čech. Jak to ve skutečnosti dopadne uvidíme opět až na místě, neboť plány jsou od toho aby se měnily:-)

Tyto stránky, stejně jako ty loňské, slouží zejména našim blízkým, aby věděli kde zrovna asi jsme, jak se tam máme a aby si mohli prohlédnout již během naší cesty nějaké ty fotečky, což ovšem samozřejmě neznamená, že bychom zde rádi neviděli i ostatní návštěvníky. Snad si zde každý najde to, co potřebuje, a třeba se sem bude vracet. A co zde můžete nalézt? Především dvě nejdůležitejší rubriky - On-line deník a Fotogalerii. Zápisy v deníku budou v rámci možností vznikat přímo na cestě, co nestihneme, dopíšeme pak z domova, stejně tak to bude s fotkami ve fotogalerii. V rubrice Účastníci uvidíte, kdo že to vlastně jsme, a můžete si o nás přečíst pár řádků. Dále na těchto stránkách můžete najít Vzkazovník, kde uvítáme vaše připomínky, dotazy, pozdravy, prostě jakoukoliv reakci. Poslední rubrikou jsou Ceny v Turecku, kam budeme průběžně zapisovat vybrané položky, které budou rozděleny do několika kategorií a naleznete u nich jak cenu v tureckých lirách, tak v českých korunách. Děkujeme za návštěvu našich stránek a vzhůru SMĚR JIHOVÝCHOD!!!
Náhodné foto z cesty
Anča zkouší teplotu moře Anča zkouší teplotu moře
Poslední vzkaz
Alekszem - MIGRANT SUPPORT предоставляет помощь для получения номера PESEL и дает гарантию на привлекательные цены. Профессиональные специалисты компании, прилагают максимум усилий для выполнения различных задач. <a href=https://migrant.support/poluchieniie_nomiera_pesel>https://migrant.support/poluchieniie_nomiera_pesel</a> - сайт, где у вас есть возможность узнать, как сделать песель удаленно, и зачем он нужен. Мы оказываем бесплатную консультацию, работаем качественно и оперативно. К своим клиентам относимся лояльно, и делаем все, чтобы их ожидания были оправданы. Обращайтесь именно к нам и не пожалеете о своем выборе!
28.05.2024, 15:50:34
Ve vzkazovníku je 215805. příspěvků.
Vložit další
Novinky
23.11.07, 12:36
Byl nově zveřejněn článek o posledním úseku naší cesty a tím DEFINITIVNĚ DOKONČEN DENÍK!!!
13.11.07, 00:06
Tak jsem právě dokončila další článek, již předposlední, o tom, jak jsme si dovolenkářili v Istanbulu před bolestným odjezdem do Čech.
08.11.07, 15:39
Po delší odmlce přidávám nový článek o krátkém pobytu v Antalyi. Omlouvám se za chybějící fakty, slibuju je v nejbližší době doplnit, momentálně k tomu nemám podkady a paměť už neslouží:-)
26.10.07, 15:47
Zájemci si mohou přečíst o dalším dni našeho putování, o pobytu v Side, ze kterého je ale lepší se podívat na fotky:-)
25.10.07, 12:06
Přibyl nový článek z alanyjského prostředí, tentokrát o tom, jak se nám nepovedl výlet za město a jak mě málem přemohlo rozbouřené moře.
Počítadlo
Stránky již navštívilo celkem 877187 návštěvníků.
Dnes: 69
Zobrazení: 3923638x
Online: 1 čtenář
Kurzovní lístek
K prohlížení těchto stránek je doporučeno použít inteligentní prohlížeče, tedy Firefox, Mozzilu, či Operu
© 2007 glumik | optimalizováno pro rozlišení 800x600 a vyšší | stránky respektují standard css2 | Naposledy aktualizováno: 02.08.07 23:05:09